kadinverkek.net

Bu Fotoğrafa Bakarak Canınızı Kurtarabilirsiniz

Bu Fotoğrafa Bakarak Canınızı Kurtarabilirsiniz

Bu yazıya sadece 2 dakikanızı ayırmanız halinde belkide canınızı kurtarabileceğinizi biliyor muydunuz? Başlığımıza bakara abartıya girmediğimizi anlattığımız bilgiyi okudunuz da sizde anlayacaksınız.

Yüzmeyi sevenler ve özellikle içinde bulunduğumuz sıcak tatil günlerinde suya girerek serinleyenler için dikkatle okumalarını istediğimiz bir uyarıyı yapmak istiyoruz. Bu bilgi sayesinde belkide kendi canınızı kendiniz kurtarabileceksiniz.

Eğerki yüzmeye gittiğiniz sahilde aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi bir boşluk gözünüze çarparsa mutlaka o sahilde denize girmeyiniz. Bu işaretli kısım sizi açığa doğru çekecek çünkü. Kuvvetli bir akıntının belirtisi olan bu boşluğun yaygın ismi RİP akıntısıdır. Genellikle Karadeniz’ e kıyısı olan bir çok plajda görülmektedir. Mesela Şile sahilinde.

Her sene sahillerde görülen ölüm olaylarına bu akıntının sebebiyet verdiğini lütfen unutmayınız.

rip akintisi

Sahillerimizde iyi bir yüzücü olduğu halde bir çok insan bu akıntı sebebiyle can verebilmektedir. Can kurtaranlar, bu alanları genellikle yasak alan olarak iplerle çevirirler ancak çoğu insan bunun farkına bile varamaz.

rip

Bu küçük bilgiyi paylaşarak sevdiğiniz insanların hayatını kurtarabilirsiniz…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ