kadinverkek.net

Hiç Düşündünüz mü? Soyunuz Nereden Geliyor?

Hiç Düşündünüz mü? Soyunuz Nereden Geliyor?

Soyunuz nereden geliyor? sorusu hiç daha önce aklınıza gelmişmiydi? Gelmese bile Anadoluyu Türk yurdu yaparak bugünlere kadar gelmesinde hiç şüphesiz büyük katkısı olan Oğuz boyları hakkında bilgi vererek yaşadığınız yere göre soyunuzun hangi boydan geldiğini öğrenebileceksiniz.

Bunun için tabiki önce Oğuz boylarını iyi anlamak ve bilmek gerekir. İşte Anadolunun dört bir tarafına yayılarak dağılan atalarımızın oluşturduğu o boylar hakkında detaylı açıklamayı aşağıda sizler için hazırladık.

Liste hazırlanırken Oğuz boylarının Anadolu’daki son durumları ile bugün ki yerleşim yeri adlarını parantez içerisinde beraber yazarak anlamanızda kolaylık olmasını sağladık.

Aynı köy ve kasaba adlarıyla beraber aynı lakaplı isimlerle anılmış olan ailelerin farklı coğrafi bölgelerde bulunmasından dolayı, her boyun diğer boydan hareket etmediğine işaret ettiğini gözden kaçırmayınız. Çünkü o dönemki göçler ve yurt edinme sırasındaki coğrafi bazı kriterler o zamanın şartlarına şekillenerek vücut bulmuştur. Bugünki mantıkla izahi pek mümkün değildir.

SOYUNUZ NEREDEN GELİYOR ÖĞRENMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ FOTOĞRAFLARI AÇINIZ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ