kadinverkek.net

Size Uygun Gömlek Modeli Hangisi?

Size Uygun Gömlek Modeli Hangisi?
  • Moda
  • 01 Mart 2015
  • 246 KEZ OKUNDU

Size Uygun Gömlek Modeli Hangisi?
Eğer vücudunuz yuvarlak hatlara sahipse alacağınız gömlek tarzı yeterince uzun olmasına özen gösterin ki oturduğunuz da sürekli gömleğinizin arka kısmını düzeltmek zorunda kalmazsınız. Yuvarlak hatlara sahip bayanlarda gömlek sürekli pantolon ve etek içerisinde yukarı çıkar buda kullanım sırasında size bir takım sıkıntılar yaratır. Yuvarlak hatlı bayanların bir diğer dikkat etmesi gereken nokta ise, alacakları gömleğin yakasının küçük ve dar olmasıdır. Uzun gömlek tercih etmek istemeyenler armolop yani göbek kısmından bağlanan gömlekleri de tercih edebilirler.

Eğer gömleğinizi pantolonun içerisine değil de dışarısında kullanacaksınız kalçanızın altında bitmesine özen göstermelisiniz.

Kısa boylu olan bayanlar ise, Tercih edeceğiniz gömlek modeli hakim yaka bir gömlek olmalı veya kol üst kısmı karpuz kol modeli bir gömlek tercih etmelisiniz. Yarasa kol modelini kesinlikle kullanmayın çünkü bu kısa boylu bayanları aşağıya doğru çekecektir. Bundan dolayı olduğunuzdan daha kısa görünebilirsiniz.

Omuzları dar olan bayanlar için; Omuz kısımlarında vatka olan gömlek modelleri bu yapıdaki bayanlar için ideal tercihtir. İçerisine sonradan süs olarakta diktirilen modeller tercih edebilirler ancak mümkün olduğunca bu vatkanın küçük ve ince olmasına dikkat etmelidirler. Yani belli belirsiz olmalı ki gözü fazla rahatsız etmesinler.

Dar Omuzlu Bayanlar omuzlarını daha geniş göstermek isterseler omuz ve yaka kısmında bolca detay görülen gömlek modellerini tercih etmelidirler. Bunun yanında geniş ve derin dekolte gömlekler de bu yapıya sahip bayanlar için doğru tercihler olacaktır.

Geniş Omuzlara Sahip Bayanlar, yakası dar ve ince kesime sahip modeller uygun seçimlerdir.

Eğer göğüs kısmınız geniş ise beli hafif oturan, üst kısmı ise biraz daha geniş ve bol olmalıdır.
Göğüs kısmı dar olan bayanlarda ise, Göğüs bölgesinde çok hareket ifade eden modelleri tercih etmelidirler. Yani fırfırlar, detaylar, işlemeler, biyeler, düğmeler gibi detaylarla küçük bir göz yanıltmasıyla bu sorunu ortadan kaldırmış olursunuz.

Kalın Kollara Sahip Bayanlar İçin Gömlek Modelleri; Küçük bir göz yanıltması yapmalısınız. Mesela omuzda küçük, ince hafif vatkalar kullanmalı yada opolet şeklinde detayları olan gömlek modelleri kullanmalı bunlara ilaveten gömleğin kol boyunun mutlaka uzun olmasına dikkat etmelisiniz. Lastikli kol modellerinden bu yapıya sahip bayanlar uzak durmalı, kolu sıkan veya dar olan modelleri kesinlikle kullanmamalısınız.

Kısa üst bedene sahip bayanlar ise; tam ortasından dikey bir çizgi geçen gömlek modelini tercih edebilirler. Gizli çizgilerde kullanılabilir. Bu bir dikiş olabilir yada kendi renginde bir çizgide olabilir. Bu detay kişiyi uzun gösterme detayına sahiptir.

Üst bedeniniz uzun ise, üzerinize tam oturan ve uzun modelli gömleklerden uzak durmalı, mümkün olduğunca yatay detaylara sahip gömlekler kullanılmalı, Fırfırlı gömlek modelleri sizlere hitap etmektedir diyebiliriz. Uzun bir üst bedenden şikayetçi olan bayanlar fırfırlı modelleri tercih edebilirler. Çünkü fırfır görüldüğünden çok kişiyi kilolu gösterir.

Kalça kısmından şikayetçi olan bayanlar, bütün dikkatler, bütün hareketler yani her detay üst kısımda olmalıdır. Sakın aşağı kısımda lastik gibi hiçbir detay kullanmayın. Çünkü bu durum kalça bölgesini olduğundan daha da büyük gösterir.

Yukarıda anlattığımız tüm gömlek modellerine örnek gömlek tarzları aşağıda bulunan galerimizde mevcuttur. Fotoğrafları sırasıyla inceleyerek görsel fikirde kazanabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ