kadinverkek.net

Vücut Tiplerine Göre Kolye Seçimleri, Hangi yakalar hangi model kolyelerle uyumlu?

Vücut Tiplerine Göre Kolye Seçimleri, Hangi yakalar hangi model kolyelerle uyumlu?
  • Moda
  • 01 Mart 2015
  • 181 KEZ OKUNDU

Yuvarlak Yaka Modeller İçin Kolye seçimi yaparken, vücut tipinize göre uzun bir kolye modeli seçebilirsiniz. Yüzünüz çok yuvarlaksa veya yuvarlak yaka kıyafet kullanımını seviyorsanız o zaman yuvarlak model kolyeden kaçının. Göğüs kısmınız geniş yapılı ise de uzun modelli kolye seçimleri sizin için uygundur.

Boğazlı kazan kullanımında kolye seçimi yaparken, Boğazlı kazaklar gerçekten gar dolaplarının vazgeçilmezlerindendir. Gerçi bazı bayanlar boynumu kesiyor, kısa gösteriyor , yüzümü daha kilolu gösteriyor gibi nedenlerle boğazlı kazak kullanımından kaçınsalar da gelmiş geçmiş en asil olan ve moda dünyası duayenlerinin her sezon mutlaka almanız konusunda sıkça uyardıkları parçalardan bir tanesi boğazlı kazaklardır. Halbuki boğazlı kazaklar üst kısmı yani boğaz altınızı toparlayıcı bir görünüm kazandırır, daha doğrusu her yeriniz için moda dünyası en uygun model olarak boğazlı kazakları üretmektedirler. Her kış yeni modelleriyle boğazlı kazak alarak bu modelden de diğer modeller gibi fazlasıyla tarzınızı oluşturun diye öneriyoruz sizlere.
Bu modeller için kolye seçiminde uzun model kolyeler, gösterişli kolyeler deneyebilirsiniz. Ayrıca sade tasarım kolyelerin boğazlı kazaklar üzerinde oldukça güzel bir görünüm sergilediklerini de hatırlatmak isteriz.

Diyelim ki iş yerinde her gün değişik bir gömlek giyiyorsunuz, işte bu durumda olan bayanlar için kolye modeli olarak yakanın tam altında kullanılan modeller tercih edilmektedir. Şayet yakaları açık gömlek modelleri tercih ediyorsanız o zaman gömleğin içerisinde akan kolye modelleri sizler için ideal seçimlerin başında gelecektir.

Geniş yaka gömlek modelleri için kolye seçimleri, kolye aşağıdaki galerimizdeki fotoğrafta da olduğu gibi gömleğin içerisinde kalırsa modern bir görünüm kazandırmaktadır.  Ayrıca takılarınız hangi renkte ise, kemer, çanta ve ayakkabılarınızdaki tokaların renklerinin de aynı olmasına özen gösteriniz.

Straplez üstlerle hangi model kolye seçimi yapacağınızı açıklamaya geldi sıra. straplez yani askısız kıyafetler de çok büyük kolye modeli tercih etmenizde fayda var. Çünkü üst kısım askısız olduğu için fazlaca boş gözükmektedir, bunun için büyük model kolyeler doğru tercih olacaktır. Göğüs kısmınız fazlaca kilolu ise straplez tarzı kıyafet giymemeye özen gösteriniz. Bayanların hiç bir zaman kilo almayan, deforme olmayan yerlerinin de omuzları olduğunu hatırlatmaktan geçmeyelim.

Kayık yaka model kıyafetler için kolye seçimi yaparken, boğaza yakın ama daha volüm olan modelleri seçiniz. Volümlüden kastımız biraz daha gösterişli, abartılı kolyelerdir.

V Yaka modeller de kolye seçimi için önerimiz ise, V yakalar kullananları anında inceltmesi ve uzun göstermeleriyle tarz oluşturmaktadırlar. Bunun için kullanılacak kolye modeli ise gömleğin dışında ve uzun model kolye olmalıdır. Boynunuzun hemen altında biten kolye modeli seçerseniz v yaka bir gömlek giymeniz hiç bir şey ifade etmeyecektir.

Çerçeve yaka gömleklerde kolye seçimi, Bu tarz yaka kullanımını bütün vücut tipleri tercih edebilir. önemli olan kare bir model sağlayabilmektir. Geniş omuzları bundan muaf tutuyoruz. Bütün kolye modelleri az çok bu modellere uyum sağlayabilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ